Main content

Jak
Předcházet
Vzniku Maskne

Ochranné roušky a respirátory jsou možná novým standardem, ale podráždění pleti a vyrážky být nemusí. Vzhledem k tomu, že stále více z nás nosí ochranné roušky, stává se "maskne" neboli mechanické akné běžným problémem, který trápí všechny typy pleti. Ačkoli jsou roušky a respirátory často nezbytné, existují způsoby, jak pomoci při léčbě a prevenci maskne a dosáhnout vyrovnané a zdravě vypadající pleti.

Tipy odborníků Kiehl's na léčbu a prevenci maskne

Přizpůsobení péče o pleť novému nařízení nošení ochrany úst a nosu může pomoci udržet vaši pleť vyváženou a zdravě vypadající. Postupujte podle těchto tipů, které vám pomohou předejít vzniku maskne a dalších nežádoucích projevů na pleti souvisejících s nošením roušek a respirátorů.

Tip #1: Častá výměna respirátoru

Respirátory a roušky udržujte čisté a vždy používejte nové. Pokud nosíte respirátor po celý den, mějte jich po ruce několik, abyste je mohli vyměnit. Čištění pleti mezi výměnami respirátorů může také pomoci zabránit vzniku maskne. Po čištění pleti naneste na pleť tonikum nebo micelární vodou, abyste pleť na cestách osvěžili.

Tip #2: Hloubkové čištění pleti

Nasazení ochrany úst a nosu na čerstvě vyčištěnou pleť pomáhá zabránit tomu, aby se pod ní zachytily nečistoty a kožní maz. Po odstranění respirátoru na konci dne odstraňte nahromaděné zbytky potu, nečistot, make-upu a kožního mazu pomocí hloubkově čisticího gelu na obličej.

NAKUPOVAT

Tip #3: Hledejte zklidňující složky v produktech pro péči o pleť

V souvislosti s dalším stresem spojeným s každodenním nošením roušky či respirátoru možná nemáte čas na úpravu své stávající rutiny péče o pleť nebo vyzkoušení nového účinného séra. Místo toho se poohlédněte po produktech s šetrným složením, o kterých je známo, že pleť zklidňují, jako je Centella Asiatica a měsíček lékařský.

Tip #4: Posílení pokožky, aby odolala stresu

Silnější pleť lépe odolává působení respirátorů a dalších agresorů. Přidání séra na posílení pleti do vaší rutiny může pomoci pleti se lépe chránit pod respirátorem.

NAKUPOVAT

Tip #5: Nevynechávejte hydratační krém!

Přestože se jedná o vhodnou dobu na zjednodušení rutiny péče o pleť, hydratace pokožky je nezbytná. Kromě toho, že hydratační krém pomáhá udržovat kožní bariéru, může dokonce působit jako fyzická bariéra mezi pokožkou a respirátorem, která pomáhá minimalizovat účinky jakéhokoli tření. Používejte denně hydratační krém, abyste pleti pod respirátorem zajistili příjemný a vyrovnaný pocit.

Tip #6: Přechod na lehkou hydrataci

Pokud se vám zdá, že váš současný hydratační krém je pro pleť trochu těžší, vyzkoušejte lehký nebo hydratační gel bez oleje, který udrží pleť svěží a hydratovanou.

NAKUPOVAT

Tip #7: Snažte se nedotýkat obličeje

Časté dotýkání se obličeje neumytýma rukama není nikdy dobrý nápad, ale s dalším stresem spojeným s nošením respirátoru je ještě důležitější se tomu vyhnout. Respirátor si nasazujte s minimálním kontaktem a při jeho upravování buďte opatrní. Dbejte na to, aby zůstal na svém místě, pohodlně vám seděl a zakrýval nos a ústa. Pokud máte respirátor již povolený, je na čase ho vyměnit za nový, který správně sedí.

Tip #8: Dopřejte pokožce detoxikaci

Proti přebytečnému kožnímu mazu, ucpaným pórům a také jako prevenci před vznikem maskne používejte několikrát týdně čisticí jílovou masku. Můžete ji také použít jako lokální ošetření problematických míst nebo ji aplikovat na spodní část obličeje, kde je pleť nejvíce ovlivněna nošením respirátoru.

NAKUPOVAT

Tip #9: Zaměřte se na skvrny

Pokud se vám pod respirátorem nebo v jeho okolí objeví skvrny od akné, použijte k jejich ošetření lokální péči se sírou.

Tip #10: Péče o problémové oblasti pleti a její pohodlí

Použijte zklidňující balzám nebo cica-cream, který pomůže obnovit pokožku na místech nejvíce poznamenaných respirátorem, jako je nos, brada nebo dokonce i pokožka za ušima! Po sejmutí respirátoru věnujte těmto oblastem trochu více péče nebo naneste malé množství balzámu pod respirátor, abyste vytvořili bariéru proti tření.

NAKUPOVAT

Tip #11: Ošetření projevů po maskne

Po výskytu maskne, neboli mechanického akné, vám mohou na pleti zůstat tmavé skvrny nebo hyperpigmentace. Naneste na pleť korektor tmavých skvrn pro viditelné zmírnění zabarvení a celkové projasnění pleti.

Orientačni zprava
Pro nejlepší zážitek prosím otočte zařízení