Main content

Jak se zbavit ucpaných pórů a předcházet jejich vzniku

Chcete vyčistit ucpané póry na nose, bradě nebo jiných částech obličeje? Ať už je vaše pleť mastná, náchylná k akné nebo suchá, může dojít k ucpávání pórů. Objevte příčiny vzniku ucpaných pórů a také to, jak jim můžete předcházet a jak o ně pečovat, když se objeví.

Jaké jsou nejlepší pleťové produkty pro péči o ucpané póry?

Pokud jsou pro vás ucpané póry problémem číslo jedna, začněte s rutinou péče o pleť, která vám umožní předcházet jejich vzniku a zároveň o ně účinně pečovat.

Vyčistěte si pleť exfoliačním čisticím produktem

Každý den šetrně odstraňte nečistoty a zbytky z pleti pomocí čisticího přípravku na exfoliaci a detoxifikaci pokožky.

NAKUPOVAT

Viditelně minimalizujte póry díky jílové masce

Několikrát do týdne aplikujte hloubkově čisticí jílovou masku, která pomáhá zbavit pleť toxinů a odstranit z ní nečistoty a maz způsobující ucpání pórů.

NAKUPOVAT

Chraňte pleť denním krémem s SPF

I během zamračených dní mohou UV paprsky způsobit poškození pokožky vedoucí k rozšířeným pórům a podráždění. Sluneční záření může zároveň podpořit nadměrnou tvorbu kožního mazu, a zvýšit tak pravděpodobnost zanesení pórů. Použijte proto nekomedogenní opalovací krém, který pomůže pleť ochránit, aniž by ucpal póry.

NAKUPOVAT

I Roh, Mr, et al. “Treatment of Enlarged Pores with the Quasi Long-Pulsed versus Q-Switched 1064 Nm Nd: YAG Lasers: A Split-Face, Comparative, Controlled Study.” Laser Therapy, Japan Medical Laser Laboratory, 2011.
II Lee, Sook, Jeong, Park, Li and Seo. “Facial Pores: Definition, Causes and Treatment Options.” American Society for Dermatologic Surgery, Inc. 2016; 42:277-285.
III “Understanding Acne.” National Institutes of Health, U.S. Department of Health and Human Services, 13 July 2017.
IV “How to Unclog Pores: Safe Methods, What to Avoid, and More.” Healthline, Healthline Media.
V “It’s a Guy Thing: Cosmetic Procedures Surge Among Men.” American Academy of Dermatology. 2013.

Orientačni zprava
Pro nejlepší zážitek prosím otočte zařízení