Main content

OBJEVTE BLAHODÁRNÉ ÚČINKY MĚSÍČKU LÉKAŘSKÉHO NA PLEŤ

Měsíček lékařský patří k ikonickým ingrediencím značky Kiehl's již od 60. let minulého století. Díky lékárenské tradici jsme tenkrát vyvinuli naše tonikum Calendula Herbal-Extract Toner s ručně sklízenými okvětními lístky měsíčku. Tato pleťová voda bez alkoholu se brzy stala ikonou a velkým oblíbencem zákazníků z celého světa, přičemž každých 20 sekund se z ní prodá jeden kus. Zjistěte více o příznivých účincích a historii měsíčku lékařského v našich recepturách.

Věděli jste, že?

Calendula officinalis, neboli měsíček lékařský, pochází z oblasti Středozemního moře. Jedná se o léčivou rostlinku běžně používanou v bylinných a kosmetických produktech. Název této trvalky, která kvete první den v měsíci, je odvozen z latinského slova „kalendae“, což znamená „malý kalendář“ nebo „první den každého měsíce“. I Květy měsíčku jsou oranžové nebo zlatavé s pronikavou svěží vůní. Měsíček lékařský je osvědčenou bylinkou již celá staletí, hojně využívanou v ajurvédské a tradiční čínské medicíně.

Je měsíček lékařský prospěšný vaší pleti?

Náš výtažek a okvětní lístky z měsíčku lékařského mají vědecky prokázaný blahodárný účinek na pokožku, poskytují totiž dlouhotrvající a nepřetržitý pocit komfortu. Každý okvětní lístek měsíčku obsahuje pět sloučenin: kyselinu oleanovou, lupeol, kvercetin, α-amyrin a β-amyrin. Díky zkoumání těchto účinných sloučenin bylo zjištěno, že poskytují antioxidační ochranu, zklidňují pokožku a snižují nepříjemné pocity.

Jaké účinky má měsíček lékařský?

Účinné složky měsíčku pomáhají uklidnit a viditelně zlepšit stav pokožky. Naše produkty s okvětními lístky měsíčku a jeho výtažkem snižují pocit diskomfortu pokožky a dodávají jí hladký, zářivý a svěží vzhled. V hydratačním krému Calendula Serum-Infused Water Cream pomáhají tyto složky zároveň předcházet brzkým projevům stárnutí, včetně mdlého vzhledu, jemných linek a nerovnoměrného tónu a textury pleti.

Jak se měsíček nejčastěji využívá?

Kromě produktů péče o pleť s obsahem měsíčku se tato jedlá bylinka často používá v potravinách a čajích. Okvětní lístky měsíčku se mohou přimíchávat do salátů, louhovat při přípravě uklidňujícího čaje nebo použít jako náhrada šafránu. Z květů se také získává barvivo, které se používá k barvení látek a potravin.

Z historie měsíčku lékařského

  • Ve středověku se měsíček používal k barvení sýrů a másla.
  • Během americké občanské války a první světové války se okvětní lístky měsíčku používaly k obvazování ran.
  • V hinduistické kultuře se měsíček lékařský používá ke zdobení soch a často se přidává do potravin, látek a kosmetiky.
  • Měsíček se využíval také ve starověké aztécké a mayské civilizaci a dnes je charakteristickým symbolem procesí na Den mrtvých v Mexiku.

Kiehl’s & Calendula

Díky úspěchu a dlouhotrvající popularitě našeho měsíčkového tonika jsme naši produktovou řadu rozšířili o čistící pěnový gel, hydratační pleťovou masku a hydratační krém obohacený o sérum. Každý z těchto produktů obsahuje koncentrovaný extrakt z měsíčku lékařského. Zůstáváme věrni našemu lékařskému dědictví a pokračujeme ve vytváření naší masky, tonika a hydratačního krému s ručně sklízenými okvětními lístky měsíčku!

Naše okvětní lístky měsíčku lékařského

Od zasazení semen měsíčku, pěstování, ručního sběru a sušení okvětních lístků uplyne přibližně 9 až 10 měsíců. Celý květ se sklízí ručně od ledna do března, aby se zachovala jeho jemnost a celistvost okvětních lístků. Následně se lupínky ručně třídí a suší na slunci bez přidání umělého tepla nebo dalšího zpracování. Nevyužité okvětní lístky a části květin se zkompostují.

Měsíček lékařský v našich produktech

Měsíčkové pleťové tonikum a měsíčková maska obsahují celé okvětní lístky, které přispívají ke zlatavému odstínu těchto produktů. Jak se okvětní lístky pomalu přimíchávají do masky, barva se stává intenzivnější, zatímco barva měsíčkového tonika se časem prohlubuje. Při vytváření našeho měsíčkového krému hledali Kiehl's chemici takové složení, které by umožnilo zachovat maximální účinnost měsíčku. Při jeho výrobě se celé okvětní lístky namáčejí při vysoké teplotě, aby se maximalizovalo uvolňování uklidňujících složek. Jakmile se sloučeniny uvolní, celé okvětní lístky se přimíchají do kompozice a rozdrtí na stovky mikronizovaných okvětních lístků, které jsou viditelné pouze pod mikroskopem.

Calendula Toner a Smithsonian

Naše ikonické tonikum Calendula Herbal-Extract Toner bylo dokonce zařazeno do kolekce kosmetiky a produktů osobní péče Smithsonova institutu. II Jako součást stálé sbírky v Národním muzeu americké historie je tento klasický přípravek péče o pleť uznáván pro své unikátní dědictví.

Vaše rutinní péče o pleť s řadou Calendula

Naše jemná, ale účinná řada Calendula je perfektní volbou pro všechny typy pleti. Produkty jsou vhodné zejména pro normální až mastnou pleť, nicméně jsou dostatečně jemné na to, aby je mohli používat i lidé s citlivou pokožkou. Na základě zpětné vazby od našich zákazníků tato rutina v péči o pleť pomáhá dosáhnout rovnováhy pokožky, čímž zlepšuje problémové oblasti a dodává jí zdravý vzhled. Osvěžte svou rutinní péči o pleť a vyzkoušejte blahodárné účinky měsíčku lékařského.

KROK 1

Čištění

Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

Díky své svěží vůni a krémové pěnové textuře vám tento čisticí přípravek pomůže revitalizovat pokožku každé ráno a na konci dne z ní odstraní nečistoty. Tento účinný čisticí gel pro normální až mastnou pleť odstraňuje nečistoty a přebytečný maz z povrchu pokožky. Jeho krémové gelové složení vytváří hustou, bohatou pěnu a pleti dodává pocit čistoty a svěžesti. Náš měsíčkový čistící gel pokožku čistí, přičemž pomáhá zachovávat zdravou a silnou kožní bariéru bez vysušování. Dopřejte své pleti osvěžení pomocí tohoto uklidňujícího čistícího gelu.

NAKUPOVAT
KROK 2

Tonizace

Calendula Herbal-Extract Toner

Ikonické, zákazníky oblíbené složení, které pomáhá uklidnit a hydratovat pokožku. Účinné pleťové tonikum pro normální až mastnou pleť je obohaceno o výtažky z kořene lopuchu, alantoin a extrakt z měsíčku lékařského. 250 ml balení obsahuje přibližně 93 okvětních lístků měsíčku. V receptuře se nenachází alkohol ani vysušující syntetické složky. Po vyčištění obličeje použijte naše jemné měsíčkové tonikum ke zklidnění a zlepšení problémových oblastí.

NAKUPOVAT
KROK 3

Hydratace

Calendula Serum-Infused Water Cream

Náš lehký hydratační krém s koncentrovanými výtažky z měsíčku lékařského představuje multifunkční recepturu. Tento účinný hydratační krém , vytvořený ze stovek mikronizovaných okvětních lístků měsíčku lékařského a nejvyšší koncentrace výtažku z měsíčku, viditelně vyrovnává tón pleti, zvyšuje její jas, a zároveň, při pravidelném používání, pomáhá snížit viditelné zarudnutí pokožky. Po nanesení na pleť se složení krému přemění na lehkou vodní texturu uvolňující koncentrované měsíčkové sérum přímo do pokožky. Používejte denně a získejte jemnou a hladkou pleť i vy!

NAKUPOVAT
KROK 4

Maska

Calendula & Aloe Soothing Hydration Mask

Vyzkoušejte chladivou hydrataci s naší zklidňující pleťovou maskou. Tato lehká gelová obličejová maska, vyvinutá pro všechny typy pleti, hydratuje pokožku a zanechává ji jemnou a zklidněnou. Kromě měsíčkového extraktu a aloe vera je maska obohacena o esenciální oleje z heřmánku a citronu. Její složení, v duchu našeho dědictví, obsahuje přibližně 150 okvětních lístků měsíčku na 100 ml balení. Zklidněte a osvěžte svou pokožku po náročném dni, dlouhém létě nebo podle potřeby a zažijte chladivou hydrataci. Nanášejte na celý obličej nebo jen na suché oblasti a pociťte okamžitě hydratovanou a osvěženou pleť.

NAKUPOVAT

Ii Shorter Oxford English Dictionary (6th ed.). United Kingdom: Oxford University Press. 2007. P. 3804 ISBN 0199206872
II “Kiehl’s Calendula Herbal-Extract Alcohol-Free Toner.” Smithsonian Institution. Web. 06 Jun. 2018.

Mohlo by se vám líbit

Orientačni zprava
Pro nejlepší zážitek prosím otočte zařízení