Main content

Co je to
Cica-Cream?

Pokud máte citlivou pleť, použití Cica-Cream může být účinným způsobem, jak jemně hydratovat a uklidnit pokožku, a zároveň pomoci posílit kožní bariéru. Předpokládá se, že slovo „cica“ pochází z latinského slova „cicatrix“, což znamená jizva. Tyto typy hydratačních krémů často obsahují Centella Asiatica a historicky se používaly ke zklidnění a posílení pokožky.

Cica-Cream pochází z Evropy a nedávno se stal kultem v korejské péči o pleť. Zatímco Cica-Cream roste nyní na popularitě, Kiehl’s používá Centella Asiatica již od poloviny roku 2000 – kdy bylo uvedeno Dermatologist Solutions™. Cica-Cream od Kiehl’s je inspirován našimi zkušenostmi s touto složkou a je pečlivě vytvořený tak, aby pomohl zklidnit citlivou pokožku a zároveň pomohl posílit, opravit a chránit narušenou kožní bariéru.

Jaké jsou výhody používání krému Cica-Cream pro citlivou pleť?

Citlivá pleť, která se často vyznačuje suchostí a zarudnutím, nemusí vždy vykazovat viditelné známky citlivosti, ale přesto může mít omezenou toleranci k produktům každodenní potřeby. Citlivé typy pleti mají často narušenou kožní bariéru, což může vést k vysušování a vyšší náchylnosti na vnější podmínky, jako je slunce, nízké teploty a znečištění. Použitím Cica-Cream můžete pomoci zklidnit pokožku a zároveň obnovit a posílit kožní bariéru.

Co je Centella Asiatica?

Centella Asiatica je trvalka běžně se vyskytující v tropických a subtropických oblastech Asie a jižní Afriky. Centella Asiatica vzkvétá v bažinatých a stinných oblastech a nelze ji pěstovat, takže se vždy sbírá ve volné přírodě. V Číně je také známá jako „Gota Kolu“ a je nazývána jedním ze „zázračných elixírů života“. Centella Asiatica je známá svými léčivými vlastnostmi – legenda dokonce praví, že tygři v Asii byli viděni, jak si třeli rány touto bylinou, a ta si proto vysloužila název „tygří bylina“ či „tygří tráva“.

Kiehl’s Centella Sensitive Cica-Cream

Na základě našich zkušeností s Centella Asiatica obsahuje náš Cica-Cream Madecassoside, jednu z hlavních účinných složek získaných z Centella Asiatica, spolu s D-Panthenolem. Náš Cica-Cream poskytuje 48hodinovou hloubkovou hydrataci a okamžitě zklidní a vyživí pokožku. Pomáhá posilovat a chránit kožní bariéru a zároveň urychlit její obnovu. Po 3 dnech používání viditelně redukuje zarudnutí a suché jemné linky. I přes bohatou texturu se náš nekomedogenní Cica-Cream snadno vstřebává do pokožky bez nadměrného tření. Bez parfemace, barviv a alkoholu je vhodný i na oční okolí.

Čím je Kiehl’s Cica-Cream unikátní?

Naši chemici, inspirováni tradičním použitím krémů Cica, čerpali z našich odborných znalostí v oblasti citlivé pleti a vyvinuli složení, které pomáhá zklidňovat pokožku, pečovat o ni a zároveň posilovat kožní bariéru..

Hypoalergenní
Náš Cica-Cream je vyvinut tak, aby byl hypoalergenní, což znamená, že je velmi nepravděpodobné, aby způsobil citlivost pokožky. I když není možné zaručit, že složení nikdy nezpůsobí pleti citlivost, pečlivě jsme vybrali ingredience a vytvořili přísný testovací protokol, abychom potvrdili, že náš Cica-Cream je účinný, a přesto šetrný. Testovali jsme naši recepturu po celém světě na více než 300 lidech, kteří sami uvedli, že mají 100% citlivou pleť, abychom zajistili, že je náš Cica-Cream bez alergenů.

Klinicky testováno
Toto složení, které prokazatelné posiluje a chrání kožní bariéru, bylo klinicky testováno, aby potvrdilo svoji účinnost. Je klinicky prokázáno, že náš Cica-Cream pomáhá opravit hydratační bariéru citlivé pokožky.*

Klíčové ingredience
Na základě našich zkušeností s Centella Asiatica v jiných produktech péče o pleť jsme tento Cica-Cream obohatili Madecassosidem, složkou Centella Asiatica, spolu s D-Panthenolem.

  • Madecassoside
    Madecassoside, jedna z nejúčinnějších složek rostliny Centella Asiatica, se extrahuje, izoluje a čistí za vzniku koncentrovaného extraktu. K výrobě Madecassoside je zapotřebí čtyřnásobné množství listů Centella Asiatica, než je potřeba k výrobě extraktu Centella Asiatica. V našem složení pomáhá Madecassoside zlepšit texturu pokožky, zklidnit pleť a zmírnit její nepohodlí.
  • D-Panthenol
    Náš Cica-Cream obsahuje také D-panthenol, známý jako vitamín B5. V našem složení posiluje kožní bariéru a pomáhá suché pokožce zvýšit její schopnost zadržovat vodu.

Zkombinujte Cica-Cream s čisticím produktem pro citlivou pleť

Vaši rutinu péče o citlivou pleť zahajte s naším nejjemnějším čisticím gelem na pleť.Centella Sensitive Facial Cleanser jemně odstraňuje špínu, mastnotu a nečistoty z povrchu pokožky a zároveň pomáhá zklidňovat a posilovat kožní bariéru. Tento nekomedogenní čisticí gel s obsahem Centella Asiatica zanechává pokožku čistou, pružnou a zklidněnou celodenní hydratací. Tento čisticí gel bez parfemace, barviv a alkoholu byl také dermatologicky testován na subjektech, kteří uvedli 100% citlivost pokožky, a je tedy vhodný i pro oční okolí.

Tip pro čištění pleti

Toto jedinečné složení má dvojí použití. Po nanesení čisticího gelu na suchou pokožku opláchněte vodou, nebo odstraňte pomocí vatového tamponu či kapesníku.

Tip expertů

„Je důležité hledat neabrazivní produkty, které pomáhají opravit a posílit funkci kožní bariéry. Kromě toho používejte produkty speciálně vyvinuté pro citlivou pokožku a vyhněte se ingrediencím, o kterých je známo, že dráždí pokožku nebo jsou potenciálními alergeny.“

– Dr. Megan O’Brien, Kiehl’s Consulting Dermatologist

*Na základě instrumentálního testu kožní bariéry.

Orientačni zprava
Pro nejlepší zážitek prosím otočte zařízení