Main content

Jak správně pečovat
o citlivou pokožku

Ať už máte příležitostnou citlivost na produkty péče o pleť nebo trpíte na trvalé zarudnutí a suchou pokožku, naučte se, jak pečovat o citlivou pokožku. V Kiehl’s se naši chemici zavázali vytvářet produkty pro péči o pleť pro citlivou pokožku. Při vývoji našich receptur dbáme na výběr přísad, o nichž je známo, že jsou účinné, ale jemné. Kromě vývoje péče o pleť vhodnou pro citlivou pokožku posouváme náš závazek o krok dále tím, že testujeme naše portfolio na panelech s 50% citlivou pokožkou. Zjistěte více o známkách citlivosti pokožky a o tom, jak se můžete o citlivou pokožku starat a posilovat ji.

Jaká je citlivá pokožka?

Citlivá pokožka je často označována pro citlivost na faktory zahrnující počasí, životní prostředí a dokonce i aktuální produkty péče o pleť. Přestože se citlivá pokožka liší od člověka k člověku, mnoho lidí uvádí, že má kůži citlivou, reaktivní, podrážděnou nebo nesnášenlivou. Citlivou pokožkou jsou stejně postiženy ženy i muži, ale ženy mohou citlivost vnímat častěji, protože často používají širší škálu produktů péče o pleť. Citlivá pokožka, často charakterizovaná zarudnutím a suchostí pokožky, nemusí vždy vykazovat viditelné známky úzkosti, ale lze ji také přičíst pocitům nepohodlí. Tyto pocity a vlastnosti mohou být výraznější v určitých oblastech pokožky a dokonce i v konkrétních oblastech obličeje.

Co způsobuje citlivou pokožku?

I když neexistuje jasné porozumění tomu, co způsobuje, že má někdo citlivou pokožku, mohou to zhoršovat různé vnitřní a vnější faktory. Zjistěte více o některých z těchto agresorů a o tom, jak by mohly mít vliv na vaši pokožku.


Počasí

Extrémně nízké teploty, nadměrné teplo a silný vítr mohou způsobit, že se pokožka bude cítit suchá nebo podrážděná. Jak se mění roční období, citlivá pokožka může být ovlivněna měnícími se podmínkami.


UV záření

I v mírných nebo zamračených dnech mohou paprsky UVA a UVB poškodit kožní bariéru. U citlivých typů pokožky, které již mohou mít narušenou kožní bariéru, může toto poškození způsobit, že kožní bariéra bude ještě náchylnější k vnějším agresorům a bude se u ní pravděpodobněji objevovat nepohodlí.


Znečištěné ovzduší

Různé znečišťující látky mohou také způsobit viditelné známky citlivosti nebo pocity nepohodlí. Volné radikály obsažené ve znečišťujících látkách mohou způsobit oxidaci, která může vést k časným známkám stárnutí. Zejména ve městech a oblastech s vysokým znečištěním je důležité používat denně přípravky na ochranu proti znečištění a antioxidanty, které pomáhají chránit a bránit pokožku.


Stres

Stres může mít vliv i na kůži a v určitých oblastech může způsobit suchost, zarudnutí nebo jiné příznaky nepohodlí. Pokud si uděláte čas na odpočinek a relaxaci, pomůže to vaší pokožce minimalizovat úzkost a nepohodlí.


Spánek

Spánek je nezbytnou součástí obnovy pokožky a nedostatek spánku může omezit příležitost kožní bariéry opravit se. Zajistěte si čas na odpočinek a spánek, aby se vaše pokožka mohla přes noc sama obnovovat.


Strava

Zdravá a výživná strava pomáhá pokožce cítit se a vypadat co nejlépe. Vyberte si jídla bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty, která pomohou podpořit zdravě vypadající pokožku.


Změny teplot

Extrémní změny teploty, klimatizace a dlouhé lety mohou také zhoršit stav pleti. Pokud pociťujete nepohodlí, možná zjistíte, že je třeba upravit rutinu péče o pleť na cestách nebo kdykoli se pokožka cítí suchá nebo v nepohodlí.


Voda

Velmi horká voda může způsobit, že se pokožka bude cítit suchá a citlivá. Tvrdá voda s vyšším obsahem minerálů navíc může být pro citlivou pokožku velmi nepříjemná.

Jaké jsou obvyklé vlastnosti citlivé pokožky?

Citlivou pokožku lze charakterizovat viditelnými známkami citlivosti, jako je zarudnutí a suchost pokožky, a také pocity nepohodlí. Tyto příznaky často souvisejí s narušenou funkcí kožní bariéry, která může způsobit, že je kůže náchylnější k agresorům. Narušená kožní bariéra často způsobuje nadměrné ztráty vody a může mít za následek dehydrataci pokožky. Zdravá bariéra pomáhá pokožce zadržovat vlhkost, pomáhá předcházet vysoušení a pocitům nepohodlí a zároveň posiluje obranyschopnost pokožky před vnějšími agresory.

Jak pečovat o citlivou pokožku?

Ať už máte vnější příznaky citlivé pokožky nebo se jen občas potýkáte s nepříjemnými pocity, je důležité pečovat o pleť a zároveň pomáhat posilovat její kožní bariéru. Vyživujte a hydratujte suchou pokožku pomocí hydratačních sér, krémů nebo pleťových masek, které pomáhají vyrovnávat pleŤ a zklidňovat. Produkty, které mohou pomoci snížit viditelné zarudnutí pokožky, jsou dalším způsobem, jak tyto účinky zklidnit. Kromě toho, že pomáhá zmírnit viditelné známky citlivé pokožky, hledejte produkty, které mohou v průběhu času posílit a opravit bariéru pokožky pro zdravější vzhled.

Jak chránit citlivou pleť?

Kromě zklidnění a posílení kožní bariéry je důležité chránit pokožku před vnějšími agresory. Denní opalovací krém je nutností pro každý typ pokožky, včetně citlivé. Pomozte chránit svou pokožku před UV paprsky - dokonce i v zamračeném dni, pleť bude tak vypadat na pohled mladší. Hledejte produkty, které poskytují ochranu před znečištěním, aby pleť chránili před volnými radikály a dalšími potenciálními dráždivými látkami. Můžete také vyzkoušet minerální opalovací krém pro citlivou pokožku , který poskytuje ochranu SPF v lehkém složení.

Jaké jsou nejlepší produkty pro citlivou pokožku?

Při péči o citlivou pokožku hledejte produkty s pečlivě vybranými přísadami a produkty, které jsou formulovány tak, aby byly jemné. Jemný způsob čištění pokožky může být bezoplachový čistič obličeje . Hledejte krémy s bohatou texturou, které pokožku zklidňují, a najděte vzorce, které se snadno vstřebávají bez nadměrného tření. Pokud dojde k viditelnému zarudnutí pokožky nebo nadměrnému vysušení, ujistěte se, že používáte hydratační krém pro citlivou pokožku , který poskytne hydrataci a zároveň pomůže posílit a opravit bariéru pokožky.

Díky naší odbornosti v oblasti citlivé pokožky formulují chemici Kiehl‘s účinné produkty s pečlivě vybranými přísadami v koncentracích, které jsou stále vhodné pro citlivou pokožku. Dopřejte své pokožce aktivní formule nebo začněte s citlivou rutinou péče o pleť, která pomůže vaši pokožku zklidnit a bude o ni důkladně pečovat.

Tip od experta

“Je důležité hledat neabrazivní vzorce, které pomáhají opravit a posílit bariérovou funkci pokožky. Kromě toho používejte výrobky speciálně určené pro citlivou pokožku a vyhýbejte se přísadám, o kterých je známo, že dráždí pokožku nebo obsahují potenciální alergeny.”

– Dr. Megan O’Brien, Kiehl’s Consulting Dermatologist

Orientačni zprava
Pro nejlepší zážitek prosím otočte zařízení