Main content
skincare rutina

SKINCARE RUTINA PÉČE O PLEŤ V 7 KROCÍCH

Vaše skincare rutina v péči o pleť

Máte doma různé typy pleťových kosmetických produktů, ale nevíte v jakém pořadí je nanášet? Nejste si jisti, zda vám ve vaší rutině nějaký produkt nechybí? Pak je tento článek právě pro vás, aby vám blíže objasnil jak pečovat o vaši pleť s kosmetikou Kiehl´s.

Proč je pořadí v péči o pleť důležité?

Dostatečná zásoba kosmetických výrobků vám v dokonalé péči o pleť bohužel nestačí. Stejně důležité jako konkrétní produkt je i pořadí, v jakém je nanášen. Při nesprávném pořadí by pak produkty nemusely mít požadovaný účinek. Roli zde hraje textura pruduktu a jeho složení.V Kiehl´s jsme si vědomi, že správné pořadí a používání pečující kosmetiky může být občas matoucí. Právě proto jsme pro vás připravili tohoto průvodce, aby už nic nestálo v cestě mezi vámi a dokonalou pletí.


Jak tedy správně pečovat o pleť?

pleťova tonika Kiehl´s

Krok 1: Vyčištění pleti

Prvním krokem v čištění pleti je vždy řádné odlíčení pleti a očí. Pro odlíčení je vhodný například odličovací olej, který rozpouští nečistoty, a dokonce i voděodolný make-up. Druhým stupněm by mělo být dočištění pleti pomocí gelu či peelingu. Produkty na čištění pokožky se vždy aplikují na navlhčenou kůži a vmasírují se do ní tak, aby pohltily zbylé nečistoty. Pak se pleť důkladně opláchne a je připravena na další péči. Pro zklidnění pleti je vhodný Calendula Face Wash a na mastnější pleť se hodí exfoliační Rare Earth Cleanser.

NAKUPOVAT PRODUKTY PRO ČIŠTĚNÍ PLETI

Krok 2: Tonizace pleti

Když je pleť vyčištěná a osušená přichází čas na druhý krok, tonizace pleti. Tonikum se aplikuje v malém množství pomocí vatového tamponku na celý obličej mimo oblast očí. Jeho úkolem je zbavit pleť zbylých olejů z prvního kroku a připravit pleť ke vstřebání produktů z dalších kroků. Například tonikum Clearly Corrective Treatment Water je ideální pro sjednocení tónu pleti, esence Ferulic Brew Rejuvenating zase zlepšuje texturu pleti.

NAKUPOVAT TONIKA

Krok 3: Pleťové sérum

Třetím krokem je pleťové sérum. Pleťová séra pomáhají s konkrétními potřebami pleti a jsou tak přímo cílené na problémy pleti. Pro ranní péči doporučujeme rozjasňující séra, třeba ta s vitaminem C. Naopak na noc jsou lepší regenerační séra jako je sérum s retinolem.

NAKUPOVAT PLEŤOVÁ SÉRA

Krok 4: Oční krém

Kůže očního okolí je tou nejjemnější na obličeji a není divu, že je tak i nejnáchylnější k poškození. Čtvrtým krokem je proto oční krém. Oční krém se aplikuje do okolí očí a jemně se prsty vklepe do pokožky pro lepší účinek. Na hydrataci očního okolí je vhodný Creamy Eye Treatment with Avocado, pro omlazení pokožky pak Midnight Recovery Eye.

NAKUPOVAT OČNÍ KRÉMY

Krok 5: Pleťový krém

Pátým krokem je absolutní must-have obličejový krém. Krém se vybírá každé pokožce na míru podle účinku, složení a textury. Doporučujeme kombinace krémů na denní a noční použití tak, aby byla pokožka ještě lépe vyživená. Ultra Facial Cream je hydratační krém vhodný na den i noc, protože poskytuje 24 hodin hydratace. Noční krém Midnight Recovery Omega Rich Cloud Cream rozjasňuje a vyplňuje pleť během noci.

NAKUPOVAT PLEŤOVÉ KRÉMY
pleťova sera Kiehl´s

Krok 3: Pleťové sérum

Třetím krokem je pleťové sérum. Pleťová séra pomáhají s konkrétními potřebami pleti a jsou tak přímo cílené na problémy pleti. Pro ranní péči doporučujeme rozjasňující séra, třeba ta s vitaminem C. Naopak na noc jsou lepší regenerační séra jako je sérum s retinolem.Krok 4: Oční krém

Kůže očního okolí je tou nejjemnější na obličeji a není divu, že je tak i nejnáchylnější k poškození. Čtvrtým krokem je proto oční krém. Oční krém se aplikuje do okolí očí a jemně se prsty vklepe do pokožky pro lepší účinek. Na hydrataci očního okolí je vhodný Creamy Eye Treatment with Avocado, pro omlazení pokožky pak Midnight Recovery Eye.Krok 5: Pleťový krém

Pátým krokem je absolutní must-have obličejový krém. Krém se vybírá každé pokožce na míru podle účinku, složení a textury. Doporučujeme kombinace krémů na denní a noční použití tak, aby byla pokožka ještě lépe vyživená. Ultra Facial Cream je hydratační krém vhodný na den i noc, protože poskytuje 24 hodin hydratace. Noční krém Midnight Recovery Omega Rich Cloud Cream rozjasňuje a vyplňuje pleť během noci.Krok 6: Pleťový olej

Předposledním krokem je pak aplikace pleťového oleje. Je pouze mýtus, že oleje jsou vhodné jen pro suchou pokožku. Správně vybraný olej pro konkrétní typ pleti pomáhá i mastnější pokožce se správnou výživou. Oleje v sobě totiž uzamykají výživu z krémů a sér aplikovaných na pleť. Denní oleje jsou lehčí a lépe se vstřebávají, naopak ty noční jsou více vyživující a účinkují po celou noc. Příkladem denního oleje je Daily Reviving Concentrate, který chrání a rozjasňuje pleť po celý den. Na noc je pak vhodný regenerační olej Midnight Recovery Concentrate, který zpevňuje pokožku v průběhu celé noci.

NAKUPOVAT PLEŤOVÉ OLEJE

Krok 7: Ochrana pleti s SPF

Posledním a často opomíjeným krokem je ochrana pleti před sluncem. SPF krém napomáhá k udržení mladě a zdravě vypadající pokožky, která se ničí přímým působením slunce. Krém s UV ochranou by se měl používat každé ráno. Naopak na noc by SPF faktor pleť zbytečně zatěžoval. Pro účinek krému s ochranným faktorem je ho nutné aplikovat až na konec celé rutiny. Kromě speciálního SPF krému jako je Ultra Light Daily UV Defense nabízíme také SPF verze našich bestsellerů Ultra Facial krému a Super Multi-Corrective krému.

NAKUPOVAT KRÉMY S UV FAKTOREM
pleťove oleje Kiehl´s

Krok 6: Pleťový olej

Předposledním krokem je pak aplikace pleťového oleje. Je pouze mýtus, že oleje jsou vhodné jen pro suchou pokožku. Správně vybraný olej pro konkrétní typ pleti pomáhá i mastnější pokožce se správnou výživou. Oleje v sobě totiž uzamykají výživu z krémů a sér aplikovaných na pleť. Denní oleje jsou lehčí a lépe se vstřebávají, naopak ty noční jsou více vyživující a účinkují po celou noc. Příkladem denního oleje je Daily Reviving Concentrate, který chrání a rozjasňuje pleť po celý den. Na noc je pak vhodný regenerační olej Midnight Recovery Concentrate, který zpevňuje pokožku v průběhu celé noci.Krok 7: Ochrana pleti s SPF

Posledním a často opomíjeným krokem je ochrana pleti před sluncem. SPF krém napomáhá k udržení mladě a zdravě vypadající pokožky, která se ničí přímým působením slunce. Krém s UV ochranou by se měl používat každé ráno. Naopak na noc by SPF faktor pleť zbytečně zatěžoval. Pro účinek krému s ochranným faktorem je ho nutné aplikovat až na konec celé rutiny. Kromě speciálního SPF krému jako je Ultra Light Daily UV Defense nabízíme také SPF verze našich bestsellerů Ultra Facial krému a Super Multi-Corrective krému.

Orientačni zprava
Pro nejlepší zážitek prosím otočte zařízení