Main content
anti-age

Anti-age průvodce péče proti stárnutí pletiPéče proti stárnutí pleti

Stárnutí pleti je naprosto přirozený proces, kterému se nelze vyhnout. Způsobuje na pleti vrásky a jemné linky. Prevence je vždy lepší než zpětná léčba. Bohužel neexistuje ideální čas, kdy začít používat produkty proti stárnutí pokožky, pokud na své pleti ještě nepozorujete změny. Náš průvodce anti-age péčí je ale dobrým začátkem.

Nejdůležitější je vždy začátek. V tomto případě je to moment, kdy si uvědomíme, že správná péče o pleť může pomoci snížit výskyt jemných linek a vrásek. Pomoci stárnoucí pleti se dá u každého, bez ohledu na věk a pohlaví. Ať už tedy s přípravky proti stárnutí začínáte, nebo už máte svou vlastní rutinu proti stárnutí pleti, v našich tipech pro mladší pleť najdete užitečné rady.


Je rozdíl mezi jemnými linkami a vráskami?

Ano! Záleží na tom, zda jsou linky v počátečním stupni procesu stárnutí pleti nebo již v pokročilém. Má se za to, že první známky stárnutí pokožky se začínají projevovat okolo 25. roku životu. Pleť ztrácí svou pružnost a začínají se projevovat první jemné linky na pokožce. Proto je důležité o pleť pečovat pravidelně a předejít tak problémům v budoucnu. Vždy je to lepší než zpětně napravovat škody.

Co jsou to jemné linky?

Jemné linky jsou často jedním z prvních příznaků stárnutí. Jak pleť začíná stárnout, mohou se kolem očí a na dalších místech obličeje začít objevovat jemné linky. Tyto mělké vrásky se obvykle tvoří podél výrazových linií, které se objevují při úsměvu, smíchu nebo mračení.

Co jsou to vrásky?

Zatímco jemné linky jsou povrchové a jsou blíže k povrchu pleti, vrásky jsou hlubší. S přibývajícím věkem se mnoho jemných linek může změnit na vrásky, protože pokožka ztrácí pružnost a pevnost.

vrasky

Co způsobuje jemné linky a vrásky?

V průběhu času - a v důsledku vystavení UV záření a znečištění - může dojít k poškození kolagenu a elastinu v pokožce, což způsobuje, že pokožka postupně ztrácí svou pevnost a pružnost.

V důsledku toho se mohou tvořit jemné linky, které se nakonec mohou změnit v hluboké linky a vrásky. S přibývajícím věkem se pleť často vysušuje nebo dehydratuje, což může také způsobit, že se vrásky objeví viditelněji.

Jemné linky a vrásky se nakonec objeví u každého typu pleti. Ať už je vaše pleť mastná, suchá nebo náchylná k tvorbě skvrn, v určitém okamžiku života se na ní začnou objevovat vrásky. I když je věk klíčovým faktorem, který způsobuje vznik linek a vrásek, existují vnější agresoři, kteří mohou mít na vzhled vaší pleti zásadní vliv.


UV záření

Sluneční záření je nejčastější příčinou poškození pleti a vzniku vrásek. Kromě toho, že sluneční paprsky vedou ke vzniku linek a vrásek, mohou také přispívat k dalším viditelným známkám stárnutí, jako jsou tmavé skvrny na kůži.

Denní používání krému s SPF, která obsahuje širokospektrální UVA/UVB ochranu je nejdůležitějším krokem, který můžete učinit, abyste pomohli chránit pleť před počátečními známkami stárnutí.


Znečištění

Pokud žijete ve městě nebo jste pravidelně vystaveni vysokému znečištění, může dojít k poškození vaší pleti. Volné radikály ve výfukových plynech, zplodinách a kouři mohou způsobit poškození, které může vést k viditelným známkám stárnutí.

Používejte přípravky s ochranou proti znečištění, které pomáhají chránit pleť před těmito vnějšími agresory.


JAKÝ JE ROZDÍL MEZI STATICKÝMI A DYNAMICKÝMI VRÁSKAMI?

Rozdíl mezi dynamickými a statickými vráskami v podstatě spočívá v tom, zda se objeví na okamžik, nebo trvale.

Dynamické vrásky

Dynamické vrásky jsou vrásky, které se objeví, když pohybujete obličejovými svaly, tedy úsměv, smích nebo mračení, ale krátce poté zmizí.

Statické vrásky

Statické vrásky jsou vrásky, které jsou viditelné, i když nehýbete zrovna obličejovými svaly. Časem se z dynamických vrásek stanou vrásky statické.

JAK PEČOVAT O JEMNÉ LINKY A VRÁSKY?


Nejlepší, co můžete udělat pro péči o pleť, je předcházet jejímu poškození každodenním používáním ochrany proti slunečnímu záření. Ráno použijte širokospektrální opalovací krém a během dne jej opakovaně nanášejte, zejména pokud se potíte nebo plavete.

Kromě každodenní ochrany před sluncem hledejte přípravky s ochranou proti znečištění a antioxidační ochranou, které pomáhají chránit pokožku před dalšími vnějšími vlivy.


JAKÝ JE ROZDÍL MEZI STATICKÝMI A DYNAMICKÝMI VRÁSKAMI?

Rozdíl mezi dynamickými a statickými vráskami v podstatě spočívá v tom, zda se objeví na okamžik, nebo trvale.

Dynamické vrásky

Dynamické vrásky jsou vrásky, které se objeví, když pohybujete obličejovými svaly, tedy úsměv, smích nebo mračení, ale krátce poté zmizí.

Statické vrásky

Statické vrásky jsou vrásky, které jsou viditelné, i když nehýbete zrovna obličejovými svaly. Časem se z dynamických vrásek stanou vrásky statické.

JAK PEČOVAT O JEMNÉ LINKY A VRÁSKY?


Nejlepší, co můžete udělat pro péči o pleť, je předcházet jejímu poškození každodenním používáním ochrany proti slunečnímu záření. Ráno použijte širokospektrální opalovací krém a během dne jej opakovaně nanášejte, zejména pokud se potíte nebo plavete.

Kromě každodenní ochrany před sluncem hledejte přípravky s ochranou proti znečištění a antioxidační ochranou, které pomáhají chránit pokožku před dalšími vnějšími vlivy.


JAKÁ JE NEJLEPŠÍ PÉČE O JEMNÉ LINKY A VRÁSKY?

Pokud teprve začínáte pozorovat první známky stárnutí, začněte s rutinní péčí, která vám pomůže hydratovat pleť a bránit ji před dalším poškozením. Oči jsou jedním z prvních míst, kde se projevují rané známky stárnutí, a přidání péče proti stárnutí očí může pomoci viditelně vyhladit a rozjasnit vzhled očního okolí.

Kromě jemného čisticího a tonizačního přípravku a každodenního hydratačního krému můžete přidat sérum s vitaminem C nebo jiné přípravky s cíleným účinkem, které pomohou viditelně redukovat vrásky a jemné linky. Přes den nikdy nevynechávejte krém s SPF a přes noc obnovte vzhled pleti pomocí nočního obličejového oleje.


JAK MŮŽETE POMOCI VIDITELNĚ REDUKOVAT VRÁSKY A JEMNÉ LINKY?

Přestože jemné linky a vrásky nemůžete zvrátit, existují způsoby, jak jejich výskyt snížit. Pokud je vaše pleť dehydratovaná, používejte hydratační krém nebo hydratační sérum. Ta pomohou vypnout pleť a minimalizovat tak výskyt jemných linek.

V případě hlubších vrásek použijte sérum proti vráskám, které pomůže zlepšit pružnost a pevnost pleti. Oční krém nebo sérum může také pomoci vyživit jemnou pleť v okolí očí, kde se často objevují první jemné linky.


JAKÁ JE NEJLEPŠÍ PÉČE O VIDITELNÉ VRÁSKY?

Jakmile se jemné vrásky začnou prohlubovat a stávají se viditelnějšímu, je čas na cílenou péči. Po jemném čisticím přípravku a toniku použijte ošetřující esenci, která pomůže pleť připravit na cílená séra.

Doporučujeme naše sérum s retinolem. Vyměňte svůj každodenní hydratační krém za hydratační krém proti vráskám, který vám pomůže doplnit hydrataci a zároveň pomůže vyhladit pleť. Několikrát týdně vyzkoušejte noční pleťovou masku, která pomůže viditelně zpevnit pleť.


9 Tipů na péči proti stárnutí pleti

1. Důkladně čistěte pleť každý den

Umožněte přípravkům péče o pleť, aby byly účinné. Začněte je vždy používat na čistou pleť! Díky čištění má pleť možnost účinněji vstřebávat další produkty. Z hlediska ochrany proti stárnutí je důležité najít čisticí produkt, který pleť nezbavuje přirozených olejů. Proč? S přibývajícím věkem se pleť obvykle vysušuje, proto je důležité používat čisticí produkt, který pleť dále nevysušuje. Doporučujeme vyhnout se drsným přípravkům a místo toho zvolit jemnou variantu, jako je například měsíčková hloubkově čisticí pěna na obličej. Krémové gelové složení obohacené o výtažek z měsíčku lékařského odstraňuje nečistoty a zanechává ji zklidněnou, osvěženou a okamžitě oživenou.

KOUPIT ČISTÍCÍ GEL

2. Vsaďte na dvojí čištění

Ujistěte se, že je vaše pokožka dokonale čistá a připravená na další péči. Použijte pleťové tonikum šetrné k pleti, které váš obličej dočistí, zklidní a vyživí. Ideální je tonikum Caledula Herbal-Extract Toner vhodné pro normální až mastnou pleť. Toto ikonické tonikum obsahuje ručně sbírané okvětní lístky měsíčku lékařského, díky čemuž dokonale zklidňuje pokožku.

KOUPIT PLEŤOVÉ TONIKUM

3. Kombinujte vitamin C a retinol

Probuďte svou pokožku s vitamínem C. Složení s 12,5 % vitaminu C a kyselinou hyaluronovou hydratuje a pomáhá redukovat jemné linky a vrásky. Výsledek? Hladší a zářivější vzhled pleti. Večer doporučujeme použít sérum s retinolem, například Retinol Skin Renewing Daily Micro-Dose Serum pro retinolové začátečníky s jemným obsahem 0,1 % retinolu nebo nové Retinol Fast Release sérum pro pokročilejší uživatele, které obsahuje 0,3 % retinolu. Naše sérum obohacené o denní dávku čistého retinolu, peptidů a ceramidů viditelně redukuje vzhled vrásek, zjemňuje strukturu pleti a zpevňuje pleť.

Složení podporuje výměnu povrchových kožních buněk a zároveň posiluje funkci kožní bariéry, aby lépe přijímala optimální účinky našeho séra obohaceného o retinol a viditelně obnovovala pleť pro mladší vzhled. Nováček v používání retinolu? Může být těžké oddělit fakta od fikce. Naše oceňované Micro-Dose sérum je vhodné pro začínající uživatele a pomáhá dosáhnout viditelných výsledků s minimalizovanou pravděpodobností nepříjemných vedlejších účinků včetně zarudnutí, vysušení a olupování. 90 % uživatelů, včetně těch, kteří retinol používají poprvé, souhlasí s tím, že se pleť cítí příjemně, a 93 % souhlasí s tím, že textura je zdokonalená*.

*Na základě spotřebitelského testu, 132 účastníků včetně prvních uživatelů.


KOUPIT RETINOL MICRO-DOSE

4. Posilujte kožní bariéru pomocí séra s kyselinou hyaluronovou

Hydratační bariéra pleti je první obrannou linií proti vnějším hrozbám, mezi něž patří například UV záření a znečištění. Udržet ji zdravou je nesmírně důležité: zdravá funkce kožní bariéry znamená, že pleť zadržuje více vlhkosti a přispívá k mladšímu vzhledu. Stav kožní bariéry ovlivňuje mnoho faktorů, včetně věku. Pokožka se s věkem přirozeně ztenčuje a tenčí bariéra je slabší. K ochraně funkce kožní bariéry doporučujeme Vital Skin-Strengthening Super Serum.

Složení s glycerinem, kyselinou hyaluronovou - naší nejmenší formou kyseliny hyaluronové - a patentovaným adaptogenním bylinným komplexem posiluje pleť a hloubkově proniká do povrchových vrstev pleti* a neutralizuje stresové faktory působící na pleť a viditelně ji obnovuje. Pleť je pružnější a má svěží vzhled. * Vrchní vrsta pokožky stratum corneum.


KOUPIT SÉRUM S KYSELINOU HYALURONOVOU

5. Dodejte pleti noční hydrataci s naším vyživujícím nočním pleťovým olejem

Stárnutí a suchá pleť jsou nešťastnými společníky, proto se snažte podpořit svou rutinu hydratačními produkty bohatými na vyživující oleje. Doporučujeme používat obličejový olej, například Midnight Recovery Concentrate Face Oil, každý večer před spaním jako součást večerní péče o pleť. Tento hedvábný olej obsahuje levandulový esenciální olej a olej z pupalky dvouleté a pomáhá pleti, aby byla hladká a pevná.

Působí na zvýšení potřebné vlhkosti a pomáhá obnovit vzhled unaveně vypadající pleti. Spánek ovlivňuje naši pleť a regenerační spánek může pomoci pleti vypadat mladistvěji, protože pleť se během noci intenzivněji obnovuje. Doporučujeme vám zkusit naši večerní péči, abyste svých 8 hodin využili co nejlépe.


KOUPIT REGENERAČNÍ OLEJ

6. Zvláštní pozornost věnujte oblasti očí

Pokožka kolem očí je citlivá a často se na ní jako první projevují první známky stárnutí, proto je důležité najít ten správný přípravek pro péči o oční okolí. Tato citlivá oblast často volá po extra hydrataci, proto vyzkoušejte naši Krémovou péči o oční okolí s avokádem. Složení obohacené o beta-karoten a bambucké máslo jemně hydratuje citlivou oblast pod očima.

Proti tmavým kruhům použijte rozjasňující přípravek s vitamínem C, například oční sérum s vitamínem C, které účinně redukuje vrásky a tmavé kruhy. Složení tohoto lehkého séra s 10 % čistého vitaminu C klinicky prokazatelně pomáhá snižovat výskyt vrásek, linek a tmavých kruhů pod očima a osvěžuje vzhled unavených a namáhaných očí. V případě viditelných vrásek v očním okolí vyzkoušejte náš Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream, který viditelně redukuje vrásky a snižuje otoky očí.


KOUPIT OČNÍ KRÉM

7. Používejte hydratační krém s účinky proti stárnutí

Bez ohledu na věk, typ pleti nebo problémy je hydratační krém důležitou součástí péče o pleť. Když pleť postrádá vlhkost, vypadá drsněji a vrásky jsou výraznější. Naopak při správné hydrataci se vrásky zdají být hladší a jemné linky jsou vypnuté. V případě viditelných projevů stárnutí pokožky hledejte denní hydratační krém, který se zaměřuje na projevy stárnutí.

Náš Super multikorekční krém obohacený o kyselinu hyaluronovou, vitamin A a houbu čagu viditelně zvedá, vyhlazuje, zpevňuje, zdokonaluje strukturu pleti, vyrovnává její tón, zvyšuje zářivost a posiluje pocit pružnosti. Aplikujte na obličej a krk jemnými tahy směrem vzhůru každé ráno. Na večer je pak velmi příjemný náš Midnight Recovery Omega Rich Cloud Cream, který během noci regeneruje pleť a zanechává jí odpočatou a svěží na další náročný den.


KOUPIT HYDRATAČNÍ KRÉM PROTI VRÁSKÁM

8. Ochrana před UV zářením s denním ochranným faktorem SPF

Žádná účinná péče proti stárnutí pleti není kompletní bez opalovacího krému. Je bohužel skutečností, že bez ohledu na to, jak příjemný je pocit slunečních paprsků na pokožce, mohou (a také urychlují) známky stárnutí. UV paprsky poškozují DNA pokožky, což způsobuje řetězovou reakci, která snižuje hladinu kolagenu a vede k neúčinným pokusům o nápravu poškození. Abyste co nejlépe ochránili svou pokožku před stárnutím musíte se pečlivě chránit před sluncem.

To zahrnuje každodenní používání širokospektrálního opalovacího krému. Široké spektrum je klíčové, protože poskytuje ochranu před UVA i UVB zářením. Ultra-Light Daily UV Defense SPF 50+ vám to usnadní díky svému lehkému složení, které je vhodné pro všechny typy pleti. Aplikujte jej ráno jako poslední krok své rutinní péče o pleť. Pokud plánujete delší pobyt na slunci, nezapomeňte se každé dvě hodiny znovu namazat, abyste dosáhli co nejlepší ochrany.


KOUPIT KRÉM S UV OCHRANOU

9. Vyzkoušejte zpevňující pleťovou masku

S přibývajícím věkem je důležité dopřát pleti trochu péče v podobě ošetření a nejjednodušší z nich je domácí pleťová maska. Na výběr jich je spousta, ale pokud chcete svou pleť viditelně pozvednout a vypnout, vyzkoušejte zpevňující masku ze zázvorových listů a ibišku. Sametová krémová maska se na pleti rozpustí a působí přes noc, takže se probudíte s pleti, která vypadá a je hladší. Objevte naši nabídku pleťových masek zde.

KOUPIT NOČNÍ ANTI-AGE MASKU

krem proti vraskam
Where can I get some?

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but

The majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don't look even slightly believable. If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn't anything embarrassing hidden in the middle of text. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet. It uses a dictionary of over 200 Latin words, combined with a handful of model sentence structures, to generate Lorem Ipsum which looks reasonable. The generated Lorem Ipsum is therefore always free from repetition, injected humour, or non-characteristic words etc.

The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from "de Finibus Bonorum et Malorum" by Cicero are also reproduced in their exact original

Anti-age produkty

Doplňte svou rutinu produkty zpomalujícími stárnutí pleti.

Orientačni zprava
Pro nejlepší zážitek prosím otočte zařízení