Healthier Skin Guaranteed

Pravda o vitamínu C v péči o pleť

Od podpory tvorby kolagenu, přes snížení známek stárnutí až po redukci tmavých skrvn, vitamín C je velmi účinná látka s mnoha benefity. S vitamínem C se také pojí několik mýtů a dezinformací, které je potřeba vyjasnit a dozvědět se skutečnou pravdu!

Jako průkopníci vitamínu C v péči o pleť, máme v Kiehl's za posleních 13 let dostatek zkušeností s tím, jaký poměr koncentrace vitamínu v produktech je nejúčinější.

Zjistěte více o vitamínu C a produktech ho obsahujících.

Pravda: Ne všechny vitamíny C jsou si rovny

Bohaté zkušenosti vědců Kiehl’s ve zkoumání vitamínu C vedly k objevům doplňkových forem této látky. Víme například, že vitamín Cg se aktivuje až po proniknutí do pokožky, kde s postupem času podporuje účinnost čistého vitamínu C. Čistý vitamín C spolu s vitamínem Cg jsou stabilizované a představují demonstraci účinnosti produktu.

Mýtus: Čím více vitamínu C, tím lépe

Produkty, které obsahují vysoké koncentrace čistého vitamínu C, můžou pleť dráždit. Při hledání přísad vědci Kiehl’s vždy sahají po těch, které se vyznačují nejvyšší efektivitou v péči o pleť, ale zároveň nejsou pleti nebezpečné. Naše produkty jsou dermatologicky testované na citlivost pleti a pokud je koncentrace vitamínu C vyvážená a stabilní, je optimální i pro tu nejcitlivější pleť.

Pravda: Vaše pleť potřebuje topicky aplikovaný vitamín C, jen pomeranče nestačí!

Stejně jako je vitamín C důležitou součástí vaší stravy, je také důležitou součástí vaší rutiny v péči o pleť. Lidské tělo nevytváří vlastní vitamín C, ale spoléhá na jeho získání prostřednictvím nutričních a topických aplikací. Výhody vitaminu C pro pokožku zahrnují stimulaci tvorby kolagenu a neutralizaci volných radikálů. Každodenní užívání vyváženého a stabilizovaného vitamínového séra zajistí, že vaše pokožka vstřebává veškeré výhody této účinné složky.

Mýtus: Vitamín C způsobuje precitlivělost pokožky na sluneční záření

Naopak! Ve skutečnosti je prospěšné aplikovat vitamín C, než vyrazíte ven. Vitamín C aplikovaný přímo na pleť, prokazatelně snižuje tvorbu volných radikálů způsobených UVA zářením a povzbuzuje přirozenou antioxidační obranu pokožky. V každém případě ale nesmíte zapomínat na každodenní ochranu s SPF!

Pravda: Vitamín C přináší výhody všem typům pletí

Benefity z vitamínu C čerpají všechny typy pletí, včetně těch citlivých a velmi suchých. Existují také účinné formule vitamínu C, které pomáhají redukovat tmavé skrvny a jizvičky po akcé, jako je tomu v séru Clearly Corrective Dark Spot Solution.

Mýtus: Séra s vitamínem C nejsou vhodné pro citlivé pleti

V Kiehl's dbáme na to, aby naše séra s vitamínem C, byla vhodná i pro ty nejcitlivější pleti. Při prvním použití produktů s vitamínem C, začněte s aplikací jednou denně a postupně zvyšujte aplikaci na 2x denně.

Pravda: Skladujte Váš vitamín C na chladném a tmavé místě

Skladujte vaše sérum s vitamínem C, jako je Powerful-Strenght Line-Reducing Concentrate jinde než je vaše skříňka v koupelně. Snažte se ho umístit na ne tak vlhké místo. Sérum je navíc balené v tmavě zabarvené lahvičce, která ho chrání před světlem.

Pravda: Aplikujte sérum s vitamínem C před krémem

Poté co svoji pleť důkladně vyčistíte a tonizujete, naneste tenkou vrstvu séra s vitamínem C. Aplikujte ráno i večer před vaším hydratačním krémem.

Benefity séra s vitamínem C

  • Viditelná redukce jemných a hlubších vrásek
  • Zvýšení jasu pleti
  • Jemnější textura pleti

Druhy vitamínu C

Čistý vitamín CKyselina L-Askorbová či čistý vitamín C je účinná látka v péči o pleť. Tato účinná forma vitamínu C se snadno vstřebává do pokožky a okamžitě začíná pracovat. Často se používá v anti-age produktech, které zlepšují texturu, projasnění pokožky a zároveň redukují výskyt jemných linek a vrásek. Sérum od Kiehl's z řady Dermatologist Solutions - Powerful-Strenght Line-Reducing Concentrate obsahuje 10,5% čistého vitamínu C. Stejně tak jako ho můžeme najít v oční péči Powerful-Strenght Line-Reducing Eye-Brightening Concentrate.

Vitamín CgDerivát ascorbyl glucoside je silný derivát vitamínu C, který zvyšuje tvorbu kolagenu a pomáhá minimalizovat viditelné známky stárnutí. Vitamín Cg se aktivuje jakmile se vstřebá do pokožky, a zvyšuje tak účinky vitamínu C v průběhu času. V séru Powerful-Strenght Line-Reducing Concentrate je obsaženo 2% vitamínu Cg. Také ho můžeme najít v pánské péči Facial Fuel Energizing Moisture Treatment.

Aktivovaný vitamín CAktivovaný vitamín C je derivát další generace vitamínu C a je vysoce účinný. Tato silná forma vitaminu C proniká do pokožky, redukuje tmavé skrvny a minimalizuje jizvičky po akné. Aktivovaný vitamín C je klíčovou složkou v projasňující řadě Clearly Corrective.