JAK ZATOČIT
S TMAVÝMI KRUHY

JAK ZATOČIT S TMAVÝMI KRUHY JAK ZATOČIT S TMAVÝMI KRUHY

Ať už se probudíte s tmavými kruhy pod očima po probdělé noci, nebo se s nimi probouzíte každé ráno, můžeme vás uklidnit, že s tmavými kruhy zápasí každý z nás. Tmavé kruhy se mohou projevit více právě po bezesných nocích, či při dlouhodobém stresu, ale často jsou způsobeny i dalšími faktory, které již není tak lehké ovlivnit. V Kiehl‘s pro vás máme ale řešení, jak váš pohled krásně projasnit.

CO TO JSOU TMAVÉ KRUHY?


Tmavé kruhy jsou stíny pod očima, které způsobují, že můžete působit unaveně nebo ve stresu. Pokožka okolo očí je velmi jemná a je to právě to místo, kde se objevují známky stárnutí jako první. Tato jemná a citlivá místa mohou být někdy opravdu až průsvitná, což může tmavé kruhy ještě více zviditelňovat.

JAKÉ JSOU PŘÍČINY TMAVÝCH KRUHŮ?


Tmavé kruhy pod očima mají vícero příčin. Od genetických faktorů, přes působení škodlivého slunečního záření až po životní styl. Někteří jedinci mohou pozorovat zvýraznění tmavých kruhů právě při zvýšené únavě, a jiní naopak, nehledě na to kolik hodin spánku si dopřejí.

Mezi další faktory tvorby tmavých kruhů patří:

 • Stres
 • Nedostatek spánku
 • Nadměrné pití alkoholických nápojů
 • Špatné stravovací návyky
 • Dehydratace

JAKÉ JSOU DRUHY TMAVÝCH KRUHŮ?


JSOU TMAVÉ KRUHY ZNAKEM STÁRNUTÍ?

Zatímco každý z nás má jiný typ pleti, tmavé kruhy mají ten 2 typy. Můžete mít tmavé kruhy zabarvené do hněda či do modra.

Modré tmavé kruhy

 • Zbarvují se do modra až fialova
 • Mohou souviset s otoky a nadměrným zadržováním vody v okolí očí
 • Typické pro světlejší typy pleti

Hnědé tmavé kruhy

 • Zbarvují se od světle hnědé až po tmavší
 • Mohou tmavnout v souvislosti se slunečním zářením
 • Typické pro olivové a tmavší tóny pleti

JSOU TMAVÉ KRUHY ZNAKEM STÁRNUTÍ?

Tmavé kruhy jsou často považovány za první známku stárnutí. Ve skutečnosti se však vyskytují v nejrůznějších věkových skupinách a mohou být viditelné dlouho předtím, než se začnou objevovat jemné linky či vrásky. Tmavé kruhy se mohou objevit na všech typech pleti, tónech a věku pleti, ale postupem času se stávají viditelnějšími, jak kůže ztrácí objem a hustotu. Pak se tmavé kruhy často objevují s dalšími známkami stárnutí kolem oka, včetně:

 • Otoků očí
 • Vějířkovitých vrásek v koutcích oka
 • Jemných linek a vrásek na očním okolí

POMÁHÁ SPÁNEK OD TMAVÝCH KRUHŮ?


Probouzení s tmavými kruhy a oteklýma očima je často viditelným znakem dlouhé či neklidné noci. Více spánku nemusí vždy zabránit tmavým kruhům, ale může to pomoci. Během spánku se vaše pleť zotavuje a regeneruje, takže vypadáte odpočatěji, když máte dostatek spánku. Aplikování očního krému před spaním jako součást vaší večerní péče vám pomůže probudit se s bdělým a uvolněným vzhledem.

JAK SE STARAT O POKOŽKU S TMAVÝMI KRUHY A OTOKY OČÍ?

Kromě dostatečného spánku existují i další triky, které můžete použít k péči o citlivou oblast očí a viditelně snížit výskyt tmavých kruhů.

ŠETRNÉ ODLÍČENÍ OČNÍHO MAKE-UPU

Při odličování očního make-upu používejte jemné formule a pokožku nijak netahejte, ani nedřete. Čisticí olej Midnight Recovery Cleansing Oil, který odstraňuje make-up, může pomoci odstranit řasenku, oční linky a zároveň intenzivně vyčistí celou tvář. Chcete-li odstranit silnější oční make-up, aplikujte olej nejprve na vatový tampón a jemně ho zatlačte na oblast očí po dobu deseti sekund a následně odličte.

VYHNĚTE SE DŘENÍ ČI TAHÁNÍ

Při čištění obličeje nebo nanášení a odstraňování make-upu buďte obzvláště šetrní k citlivé oblasti očí. Nadměrné tahání může způsobit hyperpigmentaci a právě tmavé kruhy pod očima.

HYDRATUJTE A PEČUJTE O OČNÍ OKOLÍ

K viditelnému omezení tmavých kruhů pod očima použijte oční sérum nebo oční krém (nebo obojí, podle vašich preferencí). Oční krém nebo oční sérum nanášejte jemným poklepáním pod oko a podél orbitální kosti.

CHRAŇTE OČNÍ OKOLÍ PROTI SLUNEČNÍMU ZÁŘENÍ

Škodlivé UV paprsky jsou hlavní příčinou časných známek stárnutí a mohou způsobit změnu barvy pleti, která může ztmavit tmavé kruhy. Chraňte tedy vždy své oční okolí pomocí SPF faktoru a slunečními brýlemi s polarizovanými UV skly.

JAKÉ INGREDIENCE POMOHOU REDUKOVAT TMAVÉ KRUHY?


Použití očního krému je důležitou součástí vaší péče o pleť - bez ohledu na to, zda máte tmavé kruhy nebo ne. Pokud hledáte produkty na oční okolí zaměřené na redukci tmavých kruhů, doporučujeme ošetřující přípravky s následujícími ingrediencemi:

VITAMÍN C

Vitamin C je účinná složka, která se často využívá k viditelnému snížení pigmentace, jako jsou tmavé skvrny a změna barvy pleti. Aplikace očního séra s vitamínem C může pomoci viditelně zesvětlit tmavé kruhy a zároveň snížit výskyt jemných linek a vrásek kolem oka.

PEPTIDY

Produkty obsahující peptidy viditelně zmírňují otoky očí. Snížením otoků a tmavých kruhů vypadá celá oblast okolo očí mladistvěji a svěžeji.

PRO-RETINOL

Pro-Retinol je jemný derivát retinolu, který může docílit viditelně hladší pleti. Oční krém s Pro-Retinolem tak viditelně redukuje tmavé kruhy a současně vyhlazuje, rozjasňuje a snižuje otoky kolem očí. Pro-Retinol je šetrný typ retinolu a zvláště účinná složka pro citlivou oblast očí.

KOFEIN

Péče o oči obsahující kofein pomáhá redukovat otoky kolem očí. Uvolněná a vyhlazená oblast kolem očí bez otoků pomáhá, aby tmavé kruhy pod očima byly méně viditelné a oči vypadaly celkově uvolněněji. Vyzkoušejte oční krém s kofeinem, který viditelně snižuje tmavé kruhy a otoky.

JAKÉ JSOU NEJLEPŠÍ PÁNSKÉ PRODUKTY PROTI TMAVÝM KRUHŮM?


Oční krém s kofeinem Eye Fuel je vhodný zejména pro muže, kteří chtějí povzbudit unavené oční okolí a bojovat proti tmavým kruhům. Povzbuzující ingredience osvěžují oblast očí a zmírňují otoky. Bojujete s jemnými linkami a vráskami kolem oblasti očí? Pak doporučujeme náš Age Defender Eye Repair. Tmavé kruhy jsou po dlouhou dobu redukovány a jemná pokožka kolem očí je vyhlazená - pro uvolněný a svěží vzhled.