OBJEVTE BLAHODÁRNÉ ÚČINKY MĚSÍČKU LÉKAŘSKÉHO PRO VAŠI PLEŤ

CALENDULA HERBAL EXTRACT ALCOHOL-FREE TONER

 KOUPIT

Okvětní lístky měsíčku lékařského představila společnost Kiehl’s svým zákazníkům poprvé již v 60. letech v toniku Calendula Herbal Extract Toner, který je dodnes naším nejprodávanějším tonikem Kiehl’s na celém světě. Jemné čistící a zklidňující tonikum je vhodné pro normální až mastnou pleť. Stejně jako ostatní produkty z řady Calendula, obsahuje ručně sbírané  okvětní lístky měsíčku lékařského.


MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ

Měsíček, také známý jako Calendula Officinalis nebo měsíček lékařský, je jednoletá rostlina, která se daří v téměř jakékoli půdě. Obvykle ji lze nalézt v Evropě, západní Asii a ve Spojených státech. Patří do stejné rodiny jako sedmikrásky, chryzantémy a ambrózie. Rozvětvené stonky rostou do výšky 30 - 60 cm a kvetou od počátku jara až do prvních mrazíků. Květy měsíčku byly tradičně používány v ajurvédské a tradiční čínské medicíně. Ve 14. století byla tato květina používána také ke zmírnění horeček. Čerstvé listy byly rovněž aplikovány na místa po bodnutí hmyzem a v 17. století ho lidé používali místo šafránu pro léčbu neštovic.

PROČ JE MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ PRO VAŠI PLEŤ PŘÍNOSNÝ?

Při vývoji formule s obsahem měsíčku lékařského provedli farmaceuti Kiehl’s výzkum, s nímž chtěli přinést vědecké důkazy, které by potvrzovaly vysokou účinnost této ingredience. Během výzkumu byla identifikována přítomnost pěti klíčových rostlinných složek, které se nachází v každém květu měsíčku a snižují podráždění pokožky.

JAKÉ JSOU BENEFITY MĚSÍČKU LÉKAŘSKÉHO?

Účinné složky měsíčku lékařského viditelně zlepšují a zjemňují pleť. Pomáhají také zklidňovat podrážděnou a začervenalou pokožku. Měsíček pomáhá zabránit předčasnému stárnutí kůže vlivem zánětlivých procesů.

JAKÉ JE DALŠÍ VYUŽITÍ MĚSÍČKU LÉKAŘSKÉHO?

Kromě produktů péče o pleť je tato jedlá bylina často používána
v potravinách a čajích. Okvětní lístky měsíčku jsou skvělé do salátů nebo jako náhražka šafránu. Žluté barvivo extrahované z květu měsíčku bývalo také využíváno k barvení tkanin.

HISTORIE S MĚSÍČKEM LÉKAŘSKÝM

  • Ve středověku byl měsíček využíván jako barvivo přidávané do sýrů
    a másla.
  • Během 1. světové války byl měsíček používán k hojení ran.
  • V hinduistické kultuře jsou často lístky měsíčku používány ke zdobení soch a bývají součástí typických pokrmů a kosmetiky.
  • Měsíček by často využíván i starověkou Azteckou a Mayskou civilizací,
    a dodnes je používán při mexických oslavách svátku Dne mrtvých.

KIEHL‘S A MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ

Díky popularitě a oblíbenosti tonika s měsíčkem lékařským jsme se rozhodli řadu rozšířit nejprve s čistící pěnou, následovala hydratační pleťová maska a nakonec pleťový krém. Každý z těchto produktů obsahuje silný extrakt měsíčku lékařského. Na základě naší lékárenské tradice, je stále měsíček do masky a tonika přímo ručně sbíraný!

LÍSTKY MĚSÍČKU LÉKAŘSKÉHO

Po 9 až 10 měsících, co je měsíček zasazený do půdy, se ručně sklízí a suší. Sklizeň probíhá mezi lednem a březnem, kdy je celá rostlina sbírána ručně, aby nedošlo k poškození květů. Následně se okvětní lístky ručně třídí a suší přímo na slunci bez jakéhokoli umělého světla nebo dalšího ošetření. Nevyužité lístky a další části rostliny jsou kompostovány zahradníky.

MĚSÍČEK A NAŠE PRODUKTY

Jak měsíčkové tonikum, tak i maska obsahují přímo celé lístky měsíčku lékařského, které přispívají také ke zlatavé barvě produktů. Zatímco v masce okvětní lístky tvoří intenzivní barvu ihned po smíchání, v toniku se oproti tomu zlatavý odstín vybarvuje postupně. Než jsou okvětní lístky měsíčku lékařského zpracovány do krému Calendula Water Cream, dochází nejprve
k jejich macerování při vysoké teplotě po dobu přesně deseti minut. Tento proces nám umožní maximalizovat účinky zklidňujících vlastností okvětních lístků. Jakmile dojde k uvolnění žádoucích složek, jsou celé okvětní lístky přidány do formule a následně rozmixovány. Během této fáze jsou okvětní lístky rozmělněny do stovek mikroskopických částeček viditelných pouze pod mikroskopem.

MĚSÍČKOVÉ TONIKUM A SMITHSONIÁNSKÉ MUZEUM

Naše již dnes kultovní tonikum Calendula Herbal-Extract Toner je součástí sbírky „Věda a Medicína“ ve Smithsoniánském národním muzeu americké historie. Muzejní sbírka v současné době zahrnuje také řadu položek od společnosti Kiehl´s včetně archivních záznamů o původním složení mnoha přírodních produktů Kiehl´s. Sbírka dokumentuje použití rostlinných
a přírodních látek při výrobě kosmetických produktů a také souvislosti mezi zdravím a krásou.


RUTINA V PÉČI O PLEŤ S MĚSÍČKEM LÉKAŘSKÝM

Naše šetrná, ale efektivní řada Calendula je vhodná pro všechny typy pleti, avšak ideální pro normální až mastnější. Vhodná je také pro pleť citlivou. Zákazníci mají tuto řadu oblíbenou hlavně z důvodu, že jejich pleť zklidní, zlepší jejich texturu a dodá jí zdravý vzhled.

ČIŠTĚNÍ

Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash

Čistící gel jemně odstraňuje nečistoty, make-up a přebytečný maz z pokožky bez jejího vysoušení. Gelová textura se při smíchání s vodou stane aktivní
a vznikne jemná pěna. Gel je vhodný pro všechny typy pletí i pro ty nejcitlivější a neobsahuje mýdlo ani parabeny.

TO CHCI

TONIZACE PLETI

Calendula Herbal-Extract Toner

Jemné čistící a zklidňující tonikum Calendula Herbal Extract Alcohol-Free Toner je vhodné pro normální až mastnou pleť. Stejně jako ostatní produkty z řady Calendula, obsahuje okvětní lístky měsíčku lékařského, které jsou přímo do každé lahvičky tonika ručně vkládané. V každé 250ml velké lahvičce je průměrně 93 lístků měsíčku. Tonikum neobsahuje alkohol ani syntetická činidla, která vysušují pleť.

TO CHCI

HYDRATACE

Calendula Serum-Infused Water Cream

Ultra lehká formule tohoto hydratačního krému pleť výrazně zklidňuje
a dlouhodobě hydratuje, přičemž na ní zanechává hebký dotek a svěží finiš. Formule pleť okamžitě zbaví nepříjemného pocitu a zároveň přispívá
k posílení kožní bariéry – napomáhá ke zjemnění časných projevů stárnutí, které se objevují, když dojde k narušení této bariéry vlivem nepříznivého životního prostředí. Při pravidelném používání formule také viditelně zmenšuje zarudnutí pokožky.

TO CHCI

MASKA

Calendula & Aloe Soothing Hydration Mask

Calendula & Aloe Soothing Hydration Masque je zklidňující a hydratační maska s měsíčkem lékařským. Tato velmi lehká gelová maska je složená z ručně sbíraných okvětních lístků měsíčku a aloe vera. Ve 100ml balení masky se nachází přibližně 150 lístků měsíčku. Maska pleť osvěží a oživí během pouhých 5 minut. Při dlouhodobějším používání vypadá pokožka více svěže a zdravě. Aplikujte masku na vyčištěnou pleť a nechte působit, dokud vaše pokožka nebude hydratovaná.

TO CHCI